W grudniu wiele działo się w naszej szkole, między innymi:
2 grudnia uczniowie naszej szkoły i oddziału przedszkolnego uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym pn. „Czytanie łączy pokolenia”.Zaproszeni goście z ogromnym zaangażowaniem przeczytali fragmen [ więcej ]
Dnia 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszej szkole, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. [ więcej ]
Za naszymi przedszkolakami wyjątkowa uroczystość pełna emocji, radości i niezapomnianych chwil. Nasi wspaniali 6-latkowie zaprezentowali piękną część artystyczną, żegnając się z przedszkolem i zamykając ważny etap swojego dzieciństwa. Już wkrótce rozpoczną kolejną fascynującą przygodę – naukę w szkole.
Środa w Szkole Podstawowej nr 2 w Ozimku upłynęła pod znakiem radości, integracji i aktywności na świeżym powietrzu. W ramach obchodów Dnia Pustej Klasy uczniowie mieli okazję spędzić czas poza szkolnymi ławkami, korzystając z pięknej pogody i wspólnej zabawy.
Uczniowie klas II–VIII, którzy przez cały rok aktywnie działali w Samorządzie Uczniowskim Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, wzięli udział w pożegnalnej wycieczce rowerowej nad Jeziora Turawskie. Była to już druga rowerowa wyprawa naszego samorządu w tym roku szkolnym.
W ostatnim tygodniu czerwca, tuż przed wakacjami przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku wybrały się na wyjątkową wycieczkę do lodziarni w naszym mieście. Przedszkolaki pokonały trasę pieszo, a na miejscu czekała na nie pyszna nagroda – lody w ulubionych smakach. Wizyta dostarczyła dzieciom wiele radości i była doskonałą okazją do wsp&oa
Z ogromną radością i dumą informujemy, że nasze uczennice zostały laureatkami Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej „ŻAK 2026”, który jest konkursem kuratoryjnym. To prestiżowe osiągnięcie jest dowodem ich ogromn
W dniu 25 czerwca, podczas drugiej i trzeciej lekcji, uczniowie klas 1–3 wzięli udział w pełnym sportowych emocji Dniu Sportu, który dostarczył wszystkim mnóstwo radości,
W poniedziałek odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas IV–VIII w II półroczu roku szkolnego 2025/2026. Był to wyjątkowy moment, podczas którego mogliśmy docenić pracę, zaangażowanie oraz sukcesy naszych uczniów, którzy prz
Z ogromną radością i dumą informujemy, że Adam odniósł wspaniały sukces w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej ŻAK 2026, zdobywając zaszczytny tytuł laureata. To osiągnięcie jest efektem jego rozległej wiedzy, pasji, systematycznej pracy oraz wytrwałości w zgłębianiu treści religijny
Z piątku na sobotę uczniowie klasy VIII przeżyli wyjątkową noc w murach naszej szkoły. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, integracji oraz spędzenia czasu w nieco innej niż na co dzień atmosferze.
W piątek uczniowie klas V, VI i VII zostali zaproszeni przez koło terenowe DFK Nowa Schodnia do wspólnego projektu pod nazwą: GESCHICHTE DES MALAPANE-HÜTTENWERKS SEIT 1754 – MIT HERVORHEBUNG DER GESCHICHTE VON MALAPANE UND DER UMGEBUNG – SPAZIERGANG DURCH DIE WICHTIGSTEN PL&A
W ostatnich dniach w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych, który dostarczył uczniom wielu ciekawych doświadczeń, a także pozwolił na naukę poprzez zabawę.
Uczniowie klas 1–3 podczas lekcji języka angielskiego poznawali zagadnienia kulturoznawcze związane z Anglią oraz Londynem. Dowiedzieli się w
Z dumą informujemy o kolejnym sportowym osiągnięciu naszej uczennicy, Liliany Mieszczak z klasy 4a. Lila od dwóch lat z wielkim zaangażowaniem trenuje Krav Magę – system samoobrony, który wymaga nie tylko sprawności fizycznej, ale również wytrwałości, dyscypliny i systematycznej pracy.
Końcówka roku szkolnego to doskonały moment, aby docenić wysiłek, zaangażowanie i sukcesy naszych uczniów. Podczas apelu podsumowującego dla klas 1–3, który poprowadziła Pani Joanna Grajoszek-Skonieczka, mie
Z ogromną radością informujemy, że podczas Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny w Taekwondo nasza uczennica Hanna Zajonc z klasy 2A odniosła wspaniały sukces!
W piątek, 19 czerwca, odbyła się wyjątkowa uroczystość – Dzień Rodziny połączony z pożegnaniem naszych małych Absolwentów z grupy „Poziomki”. Było to wydarzenie pełne radości, wzruszeń i pięknych w