W środę 17 czerwca w Krapkowicach odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w Siatkówce Plażowej, w których naszą szkołę reprezentowały zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt. Już sam awans do
18 czerwca w naszej szkole odbył się DZIEŃ SPORTU! To nie tylko okazja do rywalizacji i dobrej zabawy. Jego głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Regularny ruch wpływa pozytywnie na zdrowie, samopoczucie oraz rozwój fizyczny i psychiczny uczn
16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Ozimku odbyła się wyjątkowa uroczystość – pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej! Z tej okazji uczniowie klasy siódmej przygotowali wspaniałe przedstawienie pt. „Przychodnia dla książek”. W zabawny i pomysłowy sposób pokazali, jak należy dbać o
Za nami finał wojewódzki XXXII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”, który odbył się w Opolu, w Studenckim Centrum Kultury.
15 czerwca 2026 r. w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Patronki Szkoły, Marii Konopnickiej. Tradycyjnie uroczystość ta odbywa się 23 maja, w rocznicę urodzin naszej patronki, jednak ostatnie tygodnie były tak bogate w ciekawe wydarzenia, konkursy i wycieczki, że postanowiliśmy świętować nieco później.
W Szkole Podstawowej nr 2 w Ozimku odbył się Dzień Promocji Wolontariatu, podczas którego zaprosiliśmy wszystkich uczniów zainteresowanych niesieniem pomocy innym i aktywnym działaniem na rzecz naszej społeczności. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, czym jest WOLONTA
W dniu 15.06 odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych oraz klasy 7 z przedstawicielem Policji. Młodsi uczniowie wzięli udział w spotkaniu poświęconym bezpiecznym wakacjom. Policjant przypomniał zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach, podczas jazdy na rowerze oraz poruszania się po drogach. Uczniowie dowiedzieli się również
17 czerwca 2026 roku przedszkolaki z grupy Żabki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku wybrały się na ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia biblioteczne do biblioteki dziecięcej w Domu Kultury w Ozimku Najpierw dzieci wysłuchały przygód „Franka na biwaku”, aby potem wspólnie stworzyć kodeks postępowania na biwaku. Dzieci dowiedziały się co jest nie
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 4A, Stanisław Oryl, otrzymał powołanie do pierwszej grupy UKS na prestiżowy turniej piłkarski Athletic Cup 2026, który odbędzie się w dniach 13–14 czerwca 2026 roku na Stadionie Miejskim w Ozimku. Turniej rozgrywany jest o Puchar Burmistrza Ozimka i co roku gromadzi młodych, utalentowanyc
Uczniowie klas 4–8 wzięli udział w konkursie języka angielskiego na najbardziej ciekawą i kreatywną interpretację wybranego idiomu angielskiego. Celem konkursu było nie tylko poszerzanie znajomości języka angielskiego, ale także rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i zdolności artystycznych.
Jeszcze w piątek cała społeczność szkolna życzyła Stasiowi Orylowi z klasy 4A powodzenia przed ważnym piłkarskim wyzwaniem i mocno trzymała za niego kciuki. Dziś z ogromną radością możemy poinformować, że nasz uczeń wrócił z turnieju z wyjątkowym sukcesem!
W miniony piątek aula naszej szkoły zamieniła się w prawdziwą salę balową, a nasi Ósmoklasiści po raz kolejny udowodnili, że potrafią świętować z klasą, elegancją i ogromną radością.
Dnia 11 czerwca 2026 r. przedszkolaki z grupy „Żabki” z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku wybrały się na wycieczkę do Gustorii w Dębskiej Kuźni. Główną atrakcją był pokaz powstawania naturalnych lodów rzemieślniczych, wizyta w Bajkowej Zagrodzie oraz zabawa w Parku Bajek. Dzieci miały okazję zobaczyć jak krok po kroku powstają prawdziwe lody z n
"Dzieci, zwierzęta, natura" to wspaniały międzynarodowy projekt edukacyjny, który pozwolił dzieciom i młodzieży odkrywać sekrety otaczającego nas świata przyrody. Projekt zrealizowany był w zaprzyjaźnionym czeskim Rymarovie, gdzie przeżyliśmy trzy niezwykłe dni na poznawaniu zwierząt, nauce i wspólnej zabawie, która przebiegała w atmosferze szacunku dla